Walmart Logosu’nun Evrimi

Bugün (23 Kasım 2012) Amerika Birleşik Devletleri’nde günün en çok konuşulan olayı Walmart çalışanlarının ülke çapındaki 1000 noktada greve gitmeleri olacak. Hazır Walmart gündemdeyken, biz de ülkenin en büyük işvereni konumundaki Walmart’ın 50. kuruluş yılında bugüne kadar geçirdiği logo evrimini bir göz atalım istedik

Image

Güçlü kurumsal bir karakter yaratma isteğinden, Wal ve Mart’ı yazım olarak ayıran Western bir Amerikalı’ya, logosunda “İndirim Şehri” ibaresini kullanmaktan, perakende sektöründe çok ta tercih edilmeyen kahverengiyi renk olarak belirlemeye, sonra bu renktan vazgeçip laciverte dönmeye ve logoya bir yıldız eklemeye ve en sonunda pek çok şirketin yaptığı gibi tamamı majiskül harflerden vazgeçip logo rengini yumuşatmaya giden bir marka var karşımızda.  Son logoda ayrıca bir güneş amblemi de logoya destek veriyor.

Bakalım A.B.D.  “Kara Cuma” ismini verdiği ve yılın en büyük alışveriş çılgınlığının başladığı tarihte, Walmart’ta satış yapılmayacak olan bir günü nasıl karşılayacak?

“Walmart Logosu’nun Evrimi” için bir yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: