Yola noodle üreterek çıkan dünya teknoloji devi logosunu değiştiriyor…

Yıl 1938…

Lee Byung Chul, büyük, güçlü ve gökteki yıldızlar kadar sonsuz olmasını dilediği şirketini kurar.  İlk olarak noodle ve kurutulmuş deniz ürünleri üretir ve marka ismini “3 yıldız” anlamına gelen Samsung olarak belirler.

Image

1950-1953 Kore Savaşını takiben firma şeker ve tekstil endüstrilerinde de boy gösterir. Latin alfabesini kullanığı ilk logosu ise ancak 1969’ta kullanılmaya başlar. Logoda yine sonsuzluğu temsil eden 3 yıldıza yer verilir. Bu yıl aynı zamanda Samsung’un elektronik cihaz üretimine geçtiği yıldır. İlk olarak tapeler ve siyah beyaz televizyonlar çıkar fabrikadan.

Image

1980 yılında logoda bir değişikliğe daha gidilir. 3 yıldız 3 kırmızı zemin üzerinde parıldamaya başlar. Yeni ve bold bir font seçilir. Bu dönemde samsung renkli televizyonlar, buzdolapları, videolar üretmeye ve ihraç etmeye başlar.

Image

En radikal logo değişikliği ise 1993’te yapılır. Tasarımcı Lippincott Mercer, 3 yıdızın ilk kez logoda yer almadığı tasarımda gök mavisi eliptik bir zemin üzerine yeni Samsung yazı karakterini oturtur. Mavi renk okyanus ve uzayı, elips zemin kainatı, S ve G harflerinin sınırdaki boşluğa dokunuşu ise Samsung’un dünyaya iletişimini sembolize eder.

2013’de logo bir kez daha değişecek.

Channel News’un verdiği habere göre, Samsung 1993’ten bu yana kullandığı logosunu değiştirme kararı aldı. Verilen bilgiye göre Samsung logosu, 20 yaşına basacağı 2013 yılında, farklı hayat tarzlarına hitap eden, farklı renklerle temsil edilecek yeni bir logo anlayışıyla  yer değiştirecek. Samsung çalışanlarına 2013 Ocak ayına kadar yeni kartvizit sipariş etmemeleri konusunda bilgi verildiği de haberde ayrıca belirtiliyor.

2013’de yapılacak bu logo değişikliğini yine marka 1-2-3’te takip edebilirsiniz…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: